Sue Sheldon

Sue Sheldon, B.Sc. ,MCC
Profesyonel Koç, Eğitim ve Gelişim Direktörü

Sue Sheldon, insanları olabilecekleri en iyi noktaya getirme konusunda başarılı olan müşfik, enerjik bir koç ve danışman olarak kendini tanımlamaktadır. Kendisinin satış ve pazarlama konusundaki geçmişi müşterilerinin hedeflerini ve stratejik mesleki amaçlarını bir araya getirmeleri konusunda yardımcı olmaktadır.

San Rafael Kaliforniya’daki, Koçları Eğitim Enstitüsü’ndeki profesyonel koçluk eğitimini tamamlamasından sonra Uluslararası Koçluk Federasyonu’ndan aldığı Uzman Koçluk Sertifikası ile yetkilendirilmiştir. Uluslararası Koçluk Federasyonu’nun Toronto bölgesinin bir üyesi olarak, aylık etkinlik programları, özel etkinlikler ve iki yılda bir düzenlenen inzivaya çekilme etkinliklerinin tasarlanması ve gerçekleştirilmesinde lider rol oynamaktadır.

1997’den bu yana koçluk; Sue’nun çalışmalarının ayrılmaz bir parçası olmuştur. Danışanlarının kendi değer yargılarını netleştirmelerine, yaşam amaçları ile tekrar bağ kurmalarına, değer yargılarılarıyla uyumlu bir şekilde istedikleri sonucu yaratarak harekete geçmelerine yardımcı olmak için danışanlarıyla işbirliği içinde çalışmaktadır. Sue’nun mesleki amacı, danışanlarının performansları ve kendilerini en üst düzeye ulaşmalarını optimum hale getirerek bireylerin kapasitesini açığa çıkarmaktır. Sue Sheldon LCBO’ daki koçlar takımında yer almasına ek olarak, 2013 yılında Türkiye’de Işıkkent Okulu’ndaki çalışmalarıyla koçluk yoluyla mükemmellik ve başarıya ulaşmasının bir göstergesi olarak “ Prisma “ ödülünü almıştır. Yaşam boyu öğrenmeye dair süregelen bağlılığının bir parçası olarak, Psikolojik Danışmanlar Yayınlarından, Myers-Briggs Tip Göstergesini Uygulama Sertifikasını almıştır. Bu yöntemi uygulamadaki odağı, iş ortamındaki farklılıkların etkili yönetimi ve bunun iş ilişkilerine etkisi konusunda bireylere yardımcı olmaktır. Ayrıca bir yıllık Co-aktif Alan Liderlik Programını başarı ile tamamlaması Sue’nun bir lider olarak etkisini anlamasında netlik kazanmasına yardımcı olmuştur. Koçluğa ve işyerinde koçluk becerilerinin faydaları ve etkisine olan tutkusu ile işyerinin insancıllaştırılması hedefiyle, sosyal ve mali sorumlulukların dengesini bulmak üzere girişimci ve müteşebbislerle çalıştıkça, tecrübelerini arttırmaya devam etmektedir.

Mesleğe başlamasından bu yana, Kanada, Amerika, İngiltere, Fransa, Tayvan’da eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermiştir. 2017 yılında Flow Coaching International ile yollarını kesişmiş olan Sue Sheldon FLOW Coaching, & Leadership Institute ile birlikte uluslararası deneyimlerini Eğitim ve Gelişim Direktörü olarak paylaşmaya devam etmektedir.

Anket
Başarılı Liderlik İçin En Önemli Kriter Sizin İçin Hangisidir?
İlham Verebilmek
Vizyon Sahibi Olmak
Güven Vermek
Etik Değerlere Sahip Olmak
Box3 Kutu2

Video

Sosyal Medya
  • Instagram
share

1
yhh

Referans Logoları