Murat Vardar

Murat Vardar, MSc, PCC
Profesyonel Yönetici Koçu, Danışman

FLOW Coaching International’ın kurucu ortaklarından Murat Vardar, kurumların satış ve perakende yönetim ekiplerine, satış performansını geliştirme; yönetim becerileri, stratejik planlama ve büyük resmi görebilme ile müşteri memnuniyetini geliştirme amaçlı simülasyon ve oyun grubunun liderliğini yürütmektedir.

1994 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi’nden mezun olan Murat Vardar, daha sonra yurt içi ve yurt dışında pek çok kurumsal eğitim almıştır. Vancouver-University of British Columbia’da Global Strateji Geliştirme ve Liderlik sertifika programlarını tamamlayan Murat, 2009 yılından bu yana Kişisel Gelişim ve Koçluk alanlarında profesyonel eğitimlere katılmış, Kanada‘da ICF akredite profesyonel koçluk eğitim modüllerini tamamlamıştır.

Murat Vardar kariyerine reel sektörde mühendis olarak başlamış ve 6+ yıl boyunca 400+ mavi ve beyaz yakalı çalışanın kendisine bağlı olduğu Boyner Grup Şirketlerinden Altınyıldız’da Üretim Müdürlüğü yapmıştır. Ardından, 15 sene Satış ve İş Geliştirme Direktörlüğü dahil olmak üzere yerel ve global şirketlerde, satış ve yeni ürünlere pazar stratejileri oluşturma, iş geliştirme, key account yönetimi ve stratejik pazar planlama alanlarında üst düzey yöneticilik yapmıştır. Kariyer hayatı süresince kazandığı yönetim ve danışmanlık deneyimiyle, profesyonel iş hayatının dinamiklerini anlamakta ve kurumların ve yöneticilerinin performansını koçluk ve danışmanlık aracılığı ile desteklemektedir. Murat’ın yöneticilik hayatı boyunca çalıştığı şirketler arasında; HOF Grubu, TETAŞ A.Ş., Boyner Grup Şirketleri’nden Altınyıldız, Belçika ve İtalya merkezli çok uluslu şirketler yer almaktadır. Altınyıldız’da sürdürdüğü 6 yıllık Üretim Müdürlüğü görevi boyunca beyaz ve mavi yakalı 200+ kişiyi yönetmiştir.

2008 yılından bu yana Stratejik Danışmanlık yapan Murat Vardar, 2008-2009 yılları arasında, Cisco Systems’a yeni iş modeli geliştirme; pazar penetrasyonunu artırma ve modelin kurumsal müşterilere sistemsel olarak yerleştirilmesi konularında danışmanlık hizmeti vermiştir.

Sürekli gelişime ve değişime inanan Murat, 2009 yılında ICF onaylı Kreatif Koçluk eğitimini, ardından 2010 yılında Vancouver’da Leader As Coach sertifika sürecini ve ICF ACTP FLOW Coaching International sürecini tamamlayarak ICF PCC (Professional Certified Coach) akreditasyonuna sahip olmuştur. Murat Vardar’ın 900 saatin üzerinde yönetsel koçluk deneyimi bulunmaktadır. Koçluğun yanısıra, yöneticilere ve girişimcilere mentorluk ile danışmanlık da yapan Murat Vardar evlidir ve Ada’nın babasıdır.

Anket
Başarılı Liderlik İçin En Önemli Kriter Sizin İçin Hangisidir?
İlham Verebilmek
Vizyon Sahibi Olmak
Güven Vermek
Etik Değerlere Sahip Olmak
Box3 Kutu2

Video

Sosyal Medya
  • Instagram
share

1
yhh

Referans Logoları