M.Ayhan Dayoğlu

M.Ayhan Dayoğlu, ACC
Profesyonel Yönetici Koçu

Ayhan Dayoğlu, Haydarpaşa Teknik Lisesi’nin ardından 1988 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş ve daha sonra YTÜ ve SU’dan (Sabancı Üniversitesi) sırasıyla yüksek lisans ve Executive MBA derecelerini almıştır. 

Daf Bus ve Thermo King ürünlerinden sorumlu satış sonrası hizmetler müdürü olarak BORONKAY A.Ş.’de göreve başlayan ve altı yıl boyunca burada çalışan Ayhan, daha sonra otobüs grubu Satış Sonrası Hizmetler Müdürü olarak TEMSA A.Ş.’ye geçmiştir. TEMSA bünyesinde tüm ürün grubu ve markaların yedek parça ve servis hizmetlerinin değişik alanlarında yönetici olarak çalıştıktan sonra; Satış, Pazarlama ve Satış Sonrası Hizmetler Türkiye Direktörü olmuş ve ailesiyle birlikte Adana’ya yerleşmiştir. İki yıllık Türkiye Direktörlüğü görevinin ardından, şirketin Mısır’daki otobüs fabrikasına Genel Müdür olarak atanmış ve 30 Eylül 2011 yılına kadar Kahire’de yaşamıştır.

Ayhan, TEMSA’da geçirdiği uzun ve eğitici dönemin ardından, bir başka SABANCI HOLDİNG kuruluşu olan AKSİGORTA’ya otomotiv ve network (şebeke) yönetimi deneyimi sebebiyle, hasar ve operasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Ayhan’ın AKSİGORTA’daki ana sorumluluğu; 200+ kişilik ekibi ile servis, yedek parça, asistans, hastane vb hizmet sağlayıcı kişi ve kuruluşlar ile ilgili ilişkileri yönetmek ve bir milyon TL mertebesindeki tazminat bütçesini şirketin büyüme ve karlılığını artırmasına destek olacak şekilde yönetmektir.

Gerekli olan aksiyonları almak için en önemli hususun verimli + mutlu çalışan bireyler  olduğuna inanan ve çalışmalarında etrafındaki kişilerin yetenek ve yetkinliğinin artırılmasına odaklanan Ayhan, kendi koçluk sürecinin ardından, ICF (International Coaching Federation) onaylı EGCP (Eurasian Gestalt Coaching Program) ve GGW (Gestalt Group Works) çalışmalarını başarıyla tamamlamıştır. Koçluk ve eğitimle ilgili çalışmalarına FLOW Coaching International ve FLOW Leadership Institute ile devam eden Ayhan’ın 400 saate yakın profesyonel yönetsel koçluk deneyimi bulunmaktadır. Ayhan’ın eğitim verdiği konular arasında Liderlik gelişimi; yönetsel yetkinliklerin geliştirilmesi; takım koçluğu ve ekip yönetimi, vb. konular yer almaktadır.

Anket
Başarılı Liderlik İçin En Önemli Kriter Sizin İçin Hangisidir?
İlham Verebilmek
Vizyon Sahibi Olmak
Güven Vermek
Etik Değerlere Sahip Olmak
Box3 Kutu2

Video

Sosyal Medya
  • Instagram
share

1
yhh

Referans Logoları