Banu Bingöl Akın

Gamze Baytöre
Banu Bingöl Akın
Eğitmen

Banu Bingöl Akın, TED Ankara Koleji’nin ardından Ankara Üniversitesi SBF İşletme Bölümü’nden mezun olmuş ve iş hayatına 1990 yılında Yatırım Finansman Menkul Değerler AŞ’de yatırım uzmanı olarak başlamıştır. Ankara’da kurulan Garanti Yatırım Merkezi’nde Yetkili Uzman olarak 2001 yılına kadar görev alan Akın, sermaye piyasasındaki kariyerini 2003 yılına kadar Alfa Menkul Değerler’de sürdürmüştür.

Banu, özellikle sermaye piyasası araçları olan hisse senedi ve tahvilleri, yani somut olmayan ürünleri satabilme konusunda uzmanlaşmış, hızla değişen bu piyasanın içinde hızlı karar verebilme ve zor müşterilerle baş edebilme konularında çeşitli ikna becerileri geliştirmiştir.

Görev aldığı yıllar göz önüne alındığında, 1990-2003 yıllarında hem Borsa’nın bir kavram olarak yeni gelişiyor olması hem de İMKB’nin çok genç bir kurum olması önemli unsurlardır. Banu, bu bilinmeyenlerle dolu iş ortamında sadık müşteriler yaratarak çalışmış ve Türkiye’nin ilk elektronik işlem yapan brokerlarından biri olmuştur.

1996 yılında eğitmenliğe başlayan Banu Akın, 2010 yılı sonuna kadar İzgören&Akın Eğitim Danışmanlık şirketinde eğitmen ve danışman olarak çalışmıştır. 100’ü aşkın firmaya eğitimler vermiş; finans, yayıncılık ve inşaat sektörlerinde yaptığı danışmanlık hizmetleriyle tecrübesiniartırmış ve farklı sektörleri yakından tanıma fırsatı yakalamıştır. Türkiye’nin ilk devlet destekli uzun dönemli “Dış Ticarette Ara Eleman Yetiştirme ve İstihdam” projesinde yer alan Banu, bu süreç içinde satın alma kararlarında kadın ve erkeklerin farklı tavırlarını incelemiş ve özellikle bu konuda uzmanlaşmıştır.Aynı zamanda Toplam Kalite Yönetimi, Eğiticinin Eğitimi, Satış ve Pazarlama Teknikleri, Beden Dili ve İletişim Eğitmenliği, Teknik ve Temel Analiz ve Marka Vekilliği konularında eğitimler almıştır.2005 yılında Marka Vekili olmuş, marka tescili konusunda da çalışmaya başlamıştır. Turkuvaz Marka ve Patent firması ile ortak tesciller yapmış, Marka Yönetimi ve Tutundurması konularında çeşitli şirketlere danışmanlık yapmıştır.

Banu, 2012 yılından bu yana Özel Ankara Güven Hastanesi’nde İş ve Sistem Geliştirme Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Hastanenin İtibar Yönetimi, Hasta Hakları ve Eğitim Yönetimi bölümleri Akın’a bağlı bulunmaktadır.

Akın’ın eğitim verdiği konular arasında; Pazarlama, Satış Teknikleri, Beden Dili, İletişim Becerileri, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Müzakere Teknikleri, Marka Tutundurma ve Takım Çalışması yer almaktadır.

Akın’ın “Delik Jeton; Hayatın Kendisi Pazarlama” isminde bir de kitabı bulunmaktadır.

Anket
Başarılı Liderlik İçin En Önemli Kriter Sizin İçin Hangisidir?
İlham Verebilmek
Vizyon Sahibi Olmak
Güven Vermek
Etik Değerlere Sahip Olmak
Box3 Kutu2

Video

Sosyal Medya
  • Instagram
share

1
yhh

Referans Logoları